ЧИЩЕННЯ І ПРОФІЛАКТИКА БОЙЛЕРА
Дуже часто люди не надають великого значення чищенні і профілактиці свого бойлера. А проте саме ця процедура може значно як продовжити термін служби самого водонагрівача, так і зробити її ефективнішою. Чому ж так важлива для повноцінної роботи бойлера його чистка?
Вся справа в воді. Якби в водопроводі була очищена вода або перед самим бойлером встановлювався хороший фільтр очищення води, то необхідність проводити профілактику пропала сама собою. Але найчастіше все-як раз навпаки вода жорстка – в її складі безліч солей. Ці солі відкладаются на тені і на баку. В результаті тен перестає гріти воду на повну потужність і чим далі, тим гірше. Можливо навіть перегоряння тена через неможливість його віддавати тепло воді. Тобто витрата електрики підвищена, а вода ллється з крана ледве тепла. Інший момент – це корозія бака, якщо перегорілий тен ще можна поміняти на новий, то при проржавілому баку вихід один – викинути бойлер і купити новий. Виробники намагаються покривати бак емаллю, щоб продовжити його довговічність. Але мікротріщини все одно можуть з’являтися і процес окислення зробить свою справу. Так як же уникнути відкладення солей на тені і корозії бака? Для цього в сучасних водонагрівачах використовується магнієвий анод. Що це таке і для чого він потрібен?
Анод не грає ніякої ролі в процесі нагрівання і в принципі для основної функції бойлера він не потрібен. Тільки без нього бойлер пропрацює рік – три і його доведеться викинути, тому що бак буде беззахисний перед окисленням так як сам буде грати роль анода, оскільки володіє найнижчим електрохімічним потенціалом у порівнянні з іншими металами. Але якщо застосувати магній, то ситуація зміниться в точності навпаки. Тепер магній стане анодом і буде окислюватися, а бак стане катодом і на ньому будуть йти процеси відновлення. Далі окислюючись іони магнію потрапляють у воду вступають в реакцію з вугільною кислотою утворюючи солі магнію, які на відміну від солей кальцію тендітні і випадають в осад. Таким чином тен не береться жорстким нальотом і захищений від перегріву.
Так що ж входить в процес чищення і профілактики бойлера, яку рекомендується робити щорічно? Головне це заміна використаного анода на новий. далі потрібно очистити тен від відкладень солей і промити сам бак – прибрати накип і іржу і потім все зібрати в правильному порядку. Процедура начебто на перший погляд не складна, але, як і скрізь є свої нюанси і тонкощі, які досвідченій людині не очевидні і можуть привести як до поломки і ремонту самого бойлера, так і до шкоди для здоров’я.
Головне періодично дбати про свого домашнього водонагрівача, і він у відповідь прослужить не один десяток років, радуючи гарячою водою.