ЧИ КУПУВАТИ ПОБУТОВУ ТЕХНІКУ З ВІТРИНИ?
У передчутті довгоочікуваної покупки ви приходите в супермаркет в пошуках потрібного вам побутового приладу. Ви вибираєте, те, що влаштовує за ціною і якістю, тридцять хвилин роздумуєте, зважуєте все за і проти, просите продавця принести вам зі складу «точно такий, тільки з перламутровими ґудзиками», і чуєте у відповідь «А це останній …» або « беріть цей, він точно працює … ». І тут постає питання, чи варто купувати дорогі побутові прилади з вітрини? Існує лише одна відповідь. Ні.
Є кілька причин, за якими не варто купувати зразки товарів з вітрини. Найпростіше – прилад, що пролежав на вітрині кілька днів, відповідно, покривається значним шаром пилу, бруду, накопичується велика кількість бактерій. А це, як відомо, є причиною алергічних захворювань і не тільки. Використання кухонних побутових виробів з вітрини може викликати серйозні захворювання: сальмонельоз, дизентерія, лямбліоз та ряд інших протозойних інфекцій і розладів. Уже після вищезгаданого відпадає вся охота швиденько схопити перший, що попався з вітрини предмет і бігти на касу.
Крім цього, варто врахувати, що навряд чи на вітрину надходять найкращі зразки. Уже, виходячи з цього, можна здогадатися, що в першу чергу туди йдуть зворотні з ремонту речі, некондиция і т.д. Велика ймовірність, що хтось ненароком зачепив або впустив товар з полиці і тихенько поставив назад. Це теж має свій негативний ефект на якість роботи апаратури. Вітринні зразки часто протирають, що призводить до мікроподряпин. Погодьтеся, не дуже приємно виявити це на своєму новенькому ноутбуку, телевізорі або мобільному телефоні.
Згідно з існуючими маркетинговими стандартами, нові надходження виставляють на більш вигідні місця, в той час як «мотлох» необхідно постійно переміщати. Нескладно здогадатися, як позначається постійне перетягування техніки з місця на місце, особливо великогабаритної – биті пікселі, подряпини, вм’ятини, відламані шматочки пластику і так далі.
Уважно варто поставитися до покупки плазмового телевізора з вітрини. Плазма містить газ, який має свої терміни вигорання. Тому не варто купувати телевізор, який був включеним невідому кількість часу в магазині, тим більше що ніхто не зможе вам чесно сказати, скільки ж він простояв в робочому стані.
Якщо ж ви зважилися купити вітринний предмет, так як, мабуть, іншого виходу у вас немає, то поставтеся до цього з особливою відповідальністю. Перевірте поверхню техніки на наявність подряпин і видимого бруду, загляньте в документацію, звірте наявність повної комплектації. Обов’язково перевірте, чи не стоїть сервісний штамп в гарантійному талоні або наявність будь-яких інших відміток на можливий ремонт техніки. Також документація не повинна виглядати зім’ятою, не повинно бути ніяких позначок, це явна ознака того, що продукція відправлялася в сервіс по ремонту або піддавалася невеликому ремонту. Кнопки на дистанційному пульті не повинні бути затертими, комплектація повинна бути повною.
Пам’ятайте, що купуючи будь-який предмет побуту, розпакований і перевірений у вашій присутності, ви можете уникнути багатьох несправностей. Знайте, що ви платите за НОВИЙ товар.