Користь зволожувача повітря

Користь зволожувача повітря

ЧИМ КОРИСНІ ЗВОЛОЖУВАЧІ ПОВІТРЯ?

Зволожувач повітря дозволяє управляти вологістю повітря в приміщенні. Він може її підвищувати і тримати в заданих межах. Це дуже актуально взимку, коли приміщення опалюються, а на вулиці повітря холодне і сухе. І кожен раз при провітрюванні приміщення вологість в приміщенні падає. Також і влітку, коли спекотно і при використанні кондиціонерів додаткове зволоження приміщення просто необхідно. В інші періоди року потреба в зволоженні стоїть не так гостро, але все одно потрібна. Тому краще всього стежити за цим параметром за допомогою спеціального приладу гігрометра. При оптимальній температурі 22-23 градуси вологість повинна бути 50-70%. При зниженні цього показника починають пересушуватись слизові оболонки, відповідно знижується імунітет і опірність організму до гострих респіраторних інфекцій, сушиться шкіра і погіршується загальне самопочуття. Якщо дорослі ще не так чутливі до цього, то діти моментально реагують на зниження вологості в приміщенні. Висока вологість теж не бажана, але найчастіше виникає проблема з її браком.

Зволожувачі діляться на три види: прості, парові, і ультразвукові.

Простий зволожувач працює на традиційному принципі випаровування вологи в приміщенні, допомагає йому в цьому звичайний вентилятор. Так, як відбувається процес випаровування, ця система саморегулююча і в повітря не потрапить більше вологи, ніж він здатний прийняти при заданій температурі. Вода очищається від бактерій за допомогою електрики. Мінусом такого зволожувача є те, що при роботі вентилятора виникає великий шум, і включити його вночі в спальні не вийде.

Парові зволожувачі випаровують воду за допомогою нагрівання і роботи вентилятора. Основним плюсом парових зволожувачів є те, що крім зволоження повітря вони ще й очищають воду при випаровуванні з допомогою фільтрів і срібла. Тому не буде випадати наліт з солей на меблях і побутової техніки навіть якщо наливати воду з-під крана з домішками. Мінуси в тому, що пар подається гарячим в приміщення – в зимовий період це навіть добре, а ось влітку користуватися таким зволожувачем не комфортно.

Останнє слово техніки у виробництві зволожувачів – ультразвукові. Випромінювач створює вібрації з такою частотою, що вода, яка потрапляє на нього, розбивається на дрібні частки, які подаються вентилятором назовні. Далі ці частки легко переходять в повітря кімнати. Це схоже на пар, але пар холодний. Єдиним істотним мінусом такого типу зволожувача можна назвати примхливість до якості води, хоча і дорогі моделі мають фільтра з активованим вугіллям або іонообмінною смолою, але все ж рекомендується заливати дистильовану воду без домішок. Інакше це може призвести до поломки і необхідності провести ремонт зволожувача. До плюсів же можна віднести такі властивості: вони тихі, не збільшують температуру приміщення, більшість моделей мають вбудований гіростат, який контролює заданий рівень вологості в приміщенні, мають інші функції як підігрів, таймер відключення і т.д.

0 0 голосів
Article Rating
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі