Ремонт і чистка бойлерів: поради господареві приладу

РЕМОНТ І ЧИЩЕННЯ БОЙЛЕРІВ: ПОРАДИ ГОСПОДАРЮ ПРИЛАДУ

Ремонт і чистка бойлерів: поради господареві приладуОчищення з періодичністю хоча б раз на два роки водонагрівача необхідне. Це дасть йому ще поліпшити якість роботи. Провести подібний профілактичний ремонт бака бойлера можна як самостійно, так і звернувшись до майстра сервісного центру. Другий варіант більш прийнятний, оскільки ви нічим не ризикуєте (ні зіпсувати побутову техніку, ні пошкодити своє здоров’я внаслідок непередбачених реакцій приладу на ваші дії). Однак фінансове питання може не давати спокою господареві агрегату, так як бюджет просто обмежений і не передбачає великих витрат. Тому якщо ви з технікою на «ти» і впевнені в своїх силах, то можете зробити очистку – ремонт бойлерів на дому самостійно.

Інструкція

Ми опишемо, як проводиться профілактичний ремонт бойлерів Арістон. За цим прикладом можна працювати з усіма іншими марками, оскільки сучасні водонагрівачі мають схожий пристрій.

Крок 1. Відключення від електричної мережі. Потрібно вимкнути автомат і від’єднати дроти від термічного регулятора. Якщо цього не зробити, то дані роботи можуть виявитися небезпечними для життя.

Крок 2. Злив води. Насамперед дивимося, чи є на бойлері запобіжний клапан і справний він. Якщо цієї деталі немає або вона зламана, необхідно перекрити можливість надходження холодної води і від’єднати шланг, який здійснює подачу. Далі потрібно прикріпити тонку гумову трубку до кульового крану.

У разі, коли запобіжний клапан в справності, все набагато простіше. Необхідно просто приєднати до нього тонку гумову трубку і вивести її до ванни, умивальника або унітазу. Після цього відкриваємо один з кранів, через який подається гаряча вода.

Крок 3. Очищення від накипу. Даний етап ніяких особливих складнощів викликати не повинен. Знімаємо водонагрівач з кріплень і ставимо на підлогу. Заздалегідь застеліть чимось міцним поверхню, щоб сміття, яке залишає після себе ремонт і чистка бойлерів, було простіше прибрати. У нижній частині агрегату знаходиться тільки одна гайка, яку треба відкрутити. Після цього, можна дістати ТЕН, спочатку штовхнувши фланець всередину, а потім витягнувши металеву пластину з нагрівальним елементом назовні.

Вичистити сміття, що скупчилося можна рукою або ганчіркою. Потім необхідно промити стіни струменем води.

Крок 4. Складання та підключення. Підключення всіх елементів відбувається в зворотному порядку. Після завершення роботи підключаємо водонагрівач до електромережі.

Додаткові рекомендації:

  • зверніть увагу на ТЕН: якщо він у поганому стані, то його доведеться замінити на новий. При покупці нагрівального елементу потрібно подивитися на довжину контактів підключення до регулятора температури. Вони повинні бути такими ж, як у оригіналу;
  • часто вимагає заміни і магнієвий анод – він розташований поруч з Теном, буквально через 11 місяців експлуатації бойлера ця деталь приходить в плачевний стан, на що теж потрібно звернути увагу.

Спеціалісти сервісного центру «МастерОК» завжди до ваших послуг, ми допоможемо підключити бойлер і очистити його від забруднень. Якщо ви вирішили звернутися за допомогою до професіоналів і не займатися самодіяльністю, телефонуйте!

0 0 голосів
Article Rating
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі