ЯК ВИБРАТИ ПОБУТОВУ ТЕХНІКУ?
Після прийняття рішення про покупки нового обладнання в ваш будинок, вас бентежить питання, як же не помилитися і зробити правильний вибір. Розглянемо найбільш часто зустрічаючі моменти при виборі побутової техніки.
Чи є різниця між дорогою і дешевою технікою? Звичайно ж, є. Справа в тому, що товари одного виду приблизно знаходяться в однаковому ціновому діапазоні, але якщо одна з моделей набагато нижче, наприклад в три рази, то варто задуматися, на чому заощадили конструктори. Що не скажеш про дуже дорогі моделі. Не факт, що такі вироби відрізняються чимось особливим. Не завжди завищена ціна відповідає якості. Але якщо у вас є бажання і можливість, варто віддати переваги відомим «недешевим» брендам. По-перше, така техніка напевно прослужить довше, не менше 10-15 років при правильній експлуатації. А по-друге, економічність в порівнянні з дешевими побратимами. Візьмемо для прикладу дві пральних машини різної цінової категорії. Купивши недорогу, ви, відповідно, заощадите на покупці не менше двохсот доларів. А купуючи пральний автомат за ціною вище середнього, ви заощадите на порошку, на рахунках за воду і електрику. Тепер порахуйте, скільки економії вийде за весь термін експлуатації. А тарифи на світло і воду зовсім не меншають …
Кількість функцій також впливає на вартість товару. Якщо вам потрібно щось просте, але надійне, то навіщо переплачувати за кілька зайвих і непотрібних «примочок»? Зверніть увагу на країну збірки. Непогана якість у Японії, Італії, Німеччини та Туреччини. Китай, незважаючи на його дешевизну, займає далеко не лідируючі позиції.
У кожного виду продукції гарантійний термін різний. Це може бути в основному рік або два. Більш тривала гарантія обійдеться покупцеві дорожче, тому що це зазвичай включено у вартість покупки.
Як за допомогою основних даних і показників визначити якість техніки? Таку інформацію можна переглянути в документації до техніки інструкції. Але ж показники у різних виробників можуть відрізнятися. З цією метою створено спеціальний список, «критерії ЄЕС», і окремий вкладиш з усіма даними тепер завжди повинен бути вкладений в коробку з продукцією.
Ще додатковий момент – вибір між вбудованою й технікою, що стоїть окремо. Перший тип приладів можна легко «заховати» в різних нішах і шафах кухні або ванни, вони мають невеликі розміри, що дозволяє заощадити простір. Це величезний плюс для тих, для кого важлива гармонія в дизайні. Крім цього вбудовуються прилади, наприклад, пральні машини, повинні мати меншу вібрацію, а духовки не повинні нагріватися зовні більш ніж на 50 градусів. Все це необхідно для дотримання умов безпеки.